Frontline Spot-On Dog S sol 1x0,67ml MONO - žlutý

N-34650

Nové

Antiparazitní kapky proti blechám i klíšťatům

Frontline MONO spot on dog S pro malé psy

antiparazitní Roztok proti blechám i klíšťatům pro malé psy

Více informací

6 ks

je skladem

198,0 Kč

visa

Množstevní slevy

PočetSlevaUšetříte
3 12,0 Kč Až do 36,0 Kč

Více informací

Antiparazitní kapky Frontline Pipeta Spot-On

 

výborný zabiják blech a klíšťat VÝHRADNĚ  pro psy.

Likviduje všechna vývojová stadia blech včetně larev a zároveň působí preventivně jako odpuzovač.

SLEVA od 3ks 10,00 kČ /kus

Jednoduchá aplikace.

Výrazně snižuje množství klíšťat na psu...

Doporučeno malé psy do 10 kg.

 

Pro malého psa od 2 do 10 kg

Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psů. Léčba a kontrola alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů. Prevence a léčba napadení všenkami u psů.


Kontradikce

 

neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.

Neaplikujte nemocným zvířatům (celkové onemocnění, horečka) nebo zvířatům v rekonvalescenci-

Tento přípravek je určen pouze pro psy.

Nepoužívejte u koček, aplikace může vést k předávkování.


Nežádoucí účinky

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobé silné slinění-hypersalivace způsobená charakterem vehikula.

V rámci velmi vzácných nežádoucích účinku byly po použití zaznamenány přechodné kožní reakce v místě aplikace (vyblednutí a vypadávání srsti, svedění, zarudnutí kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti.

Výjimečně byly zaznamenány hypersalivace, reversibilní neurologické symptomy (hyperesthesie, deprese, nervozita), zvracení nebo dýchací problémy. Varujte se předávkování.Složení

FRONTLINE SPOT ON DOG S: Fipronilum 0,067g, Butylhydroxyanisolum 0,134 mg, Butylhydroxytoluenum 0,067 mg, Ethanolum 0,067 ml, Excipient qsp 0,67 ml FRONTLINE SPOT ON DOG M: Fipronilum 0,134g, Butylhydroxyanisolum 0,268 mg, Butylhydroxytoluenum 0,134 mg, Ethanolum 0,134 ml, Excipient qsp 1,34 ml FRONTLINE SPOT ON DOG L: Fipronilum 0,268g, Butylhydroxyanisolum 0,536 mg, Butylhydroxytoluenum 0,268 mg, Ethanolum 0,268 ml, Excipient qsp 2,68 ml FRONTLINE SPOT ON DOG XL: Fipronilum 0,402g, Butylhydroxyanisolum 0,804 mg, Butylhydroxytoluenum 0,402 mg, Ethanolum 0,402 ml, Excipient qsp 4,02 ml

Dávkování a způsob podání

minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

Cesta podání:

zevní aplikace na kůži.

Dávkování :

Jedna pipeta 0.67 ml (S) pro psa o hmotnosti do 10 kg Jedna pipeta 1.34 ml (M) pro středně velkého psa vážícího nad 10 kg a do 20 kg Jedna pipeta 2.68 ml (L) pro velkého psa vážícího nad 20 kg a do 40 kg Jedna pipeta 4.02 ml (XL) pro velkého psa vážícího nad 40 kg Jedna pipeta 4.02 ml a jedna pipeta vhodné menší velikosti pro psy vážící nad 60 kg

 

Takto zajistíte minimální doporučenou dávku fipronilu 6.7 mg/kg.

Měsíční léčba se doporučuje v případě vysokého rizika opakovaného napadení blechami, pokud je pes alergický na bleší kousnutí, v případě nutnosti kontroly napadení klíšťaty nebo při častém koupání psa za použití hypoalergenních nebo zvláčňujících šamponů.

V oblastech, kde nehrozí vážné napadení blechami a klíšťaty, Frontline Spot On Dogs může být aplikován každé dva až tři měsíce.

Aplikace:

Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Rozhrnňe srst zvířete v oblasti kohoutku před lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.


Upozornění

Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, že kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání/šamponování zvířete se nedoporučuje po 2 dny po aplikaci, stejně jako koupání častejší než jedenkrát týdně.

Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat.

Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé.

Použití v průběhu březosti a laktace:

Frontline Spot On Dogs lze aplikovat chovným a březím fenám a fenám v laktaci.


Varování

Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Zvláštní opatření určené osobám, které podávají léčivý přípravek zvířatům - Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy a očima.

Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline Spot On. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstu s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce.

Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne.

Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich majiteli, zvláště dětmi. Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

Uchovávání:

Neskladujte nad 30°C.


Použití, expirace

Viz údaj uvedený na obalu.
Název přípravku

FRONTLINE SPOT ON DOG S/M/L/XL sol. ad us.vet


Výrobce:

MERIAL, 29 avenue Tony Garnier, 69007 Lyon, Francie

30 Podobné produkty v této kategorii

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: